Valérie Zawadská  
 
   Novinky
   Divadlo
   Film
   Televize
   Dabing
   Rozhlas
   Fotoalbum
   Životopis
   Kontakt
   Linky
   e-mail
   Zpět
   Home
 
 

Večer poezie a prózy s harfou.

 

logo V Z

Oficiální webové stránky Valérie Zawadské.

  Divadlo:

POEZIE

 

 

 
 
 
 
     
 

Poezii a recitaci se Valérie věnovala od základní školy. Byla členkou tanečního a pěveckého kroužku, který vystupoval při různých společenských událostech a Valérie při těchto příležitostech recitovala. Později se hlásila na různé recitační soutěže, které vyhrávala.

 
 

Největším úspěchem bylo trojnásobné vítězství na Wolkerově Prostějovu v letech 1973 - 75. To už studovala na gymnáziu v Šumperku, kde se spolužačkami založila divadelní kroužek, který se specializoval na divadlo malých forem a především poezii. Další úspěchy zaznamenala na Neumannových Poděbradech, kde rovněž třikrát zvítězila - foto.

 
 

Dodnes se poezii věnuje aktivně. Recituje při různých společenských událostech (např. v kostele Sv. Karla Boromejského v Řepích, při vernisážích, spolupracuje s Lyrou Pragensis - Seifertovy Kralupy ap.). Recituje při křtech nových básnických sbírek českých básníků, např. Jiřího Žáčka, Jaroslava Holoubka, Milana Šimáčka a jiných, vystupuje v Balbínově poetické kavárně a ve Viole v Praze.

 
 

Také se věnuje melodramu - vystupovala na Mezinárodním festivalu melodramatu v Praze. Dlouhodobě a již tradičně spolupracuje s Univerzitou Karlovou - Ústavem jazykové a odborné přípravy, střediskem Albertov. Studentům češtiny jako cizího jazyka zprostředkovává na vysoké profesionální úrovni krásu českého jazyka v poezii i próze klasiků.

 
 

Spolu s hudebním doprovodem a ve spolupráci se svými kolegy navazují populárními besedami o českém jazyce, hudbě, divadelním a filmovém umění. Společnost "Do Fantazie 4" v Táboře ji požádala o patronát nad "Festivalem mateřského jazyka" - info. V rámci tohoto festivalu zahájila Valérie 21. února 2002 akci "Nonstop čtení českých pohádek" pohádkou Václava Havla "Pižďuchové". Často předčítá úryvky z knih na "Knižním veletrhu" v Praze.

 
 

Nejraději má poezii Jana Skácela a Oldřicha Mikuláška, Mariny Cvetajevové a Anny Achmatovové.

 
     
     
  V současnosti Valérie vystupuje:  
     
 

V novém projektu k uctění 200. výročí narození významné české spisovatelky Naše paní Božena Němcová. V rámci tohoto jedinečného programu zazní hudba českých autorů v podání Doležalova kvarteta, která je prokládána čtenými úryvky z životopisu a knih Boženy Němcové v podání české herečky Valérie Zawadské. Pro objednání pořadu nás kontaktujte na e-mail.

 
     
 

V projektu s názvem Dopisy Olze, který je věnován 10. výročí smrti a 85. výročí narození českého dramatika, esejisty, disidenta, kritika komunistického režimu a zejména posledního prezidenta Československa a 1. prezidenta České republiky – Václava Havla (připomeneme si v roce 2021). V rámci tohoto jedinečného programu zazní hudba světových i českých autorů, která bude prokládána čtenou korespondencí Václava Havla v podání české herečky Valérie Zawadské. Dále účinkují: Eva Garajová (mezzosoprán) a Zbyňka Šolcová (harfa). Pokud si chcete toto představení objednat, kontaktujte nás na e-mail.

 
     
 

V literárně-hudebním pořadu Večer poezie a prózy s harfou s harfenistkou Lydií Härtelovou a poezií Jana Skácela a Oldřicha Mikuláška. Toto představení lze objednat na tel.: 776240028 nebo e-mail.

 
     
 

V komponovaném pořadu Valérie Zawadská a Doležalovo kvarteto představují A. Dvořáka. Jde o společný projekt Valérie a Doležalova kvarteta, ve kterém představují hudební dílo a fragmenty ze života a korespondence Antonína Dvořáka. Pokud máte o toto představení zájem, kontaktujte nás na e-mail.

 
     
 

V literárně - hudebním koncertním pořadu Slavní muži Almy Mahler vystupuje Valérie s Andreou Kalivodovou (mezzosoprán) a Kristínou  Kasíkovou (klavír). Pokud si chcete toto představení objednat, kontaktujte nás na e-mail.

 
     
 

V komponovaném poetickém pořadu Písně slunné Itálie recituje Valérie poezii italských autorů za doprovodu Gran Duetta Concertante (Jan Riedlbauch - flétna, Miloslav Klaus - kytara). Pokud máte o toto představení zájem, kontaktujte nás na e-mail.

 
     
 

V komponovaném pořadu Ta píseň beze slov uváděného u příležitosti 400. výročí úmrtí Williama Shakespeara, který propojuje výběr dramatikových Sonetů v podání Valérie Zawadské se skladbami pro sólovou harfu Kateřiny Englichové a mezzosoprán Karolíny Bubleové Berkové. Pokud máte o toto divadelní představení představení zájem, kontaktujte nás na e-mail.

 
     
 

Nejkrásnější vánoční poezie a koledy v hudebně-literárním pořadu Vánoční sonet ve kterém vystoupí Valérie Zawadská, Smyčcové kvinteto Quattro a Anna Trahová nebo Michaela Rózsa Růžičková (soprán). Pro objednání pořadu nás kontaktujte na e-mail.

 
     
 

V literárně-hudebním pořadu Proč bychom se netěšili můžete slyšet komorní skladby Bedřicha Smetany, známé klavírní polky, Duo Z domoviny a Trio g moll v podání tria ArteMiss a ukázky ze  Smetanovy korespondence přednese Valérie Zawadská. Pokud máte o toto představení zájem, kontaktujte nás na e-mail.

 
     
     
     
  Archiv vystoupení:  
     
  Rok 2022  
   Rok 2020 a 2021  
   Rok 2019  
   Rok 2018  
   Rok 2017  
   Rok 2016  
   Rok 2015  
  Rok 2012 - 2014  
   Rok 2003 - 2011  
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     

http://www.valeriezawadska.cz

Copyright © Valérie & R K K, Design by R K K. Webmaster