Valérie Zawadská

 
 
 
Prosecké jaro 2011 aneb Benátky na Prosecké laguně.
(neděle 22. května 2011, Park Přátelství, Praha 9 - Prosek)
 
 
 
 
 
Prosecké jaro - Benátky na Prosecké laguně

Park Přátelství se v neděli 22. 5. večer promění ve věhlasné italské město lásky, her a zábavy.

 
 
     
 

Legendární melodie v jedinečném prostředí uváděno ve spolupráci s Divadlem F. X. Šaldy v Liberci a divadelní společností ON STAGE! Nejkrásnější písně a melodie Johanna Strausse ml., Franze Lehára a Jacquese Offenbacha zpívají: Karel BLÁHA, Galla MACKŮ, Oldřich KŘÍŽ, Gabriela KOPPEROVÁ a Tomáš LÖBL.

 
  Balet Divadla F.X. Šaldy v Liberci.
Orchestr opery Divadla F. X. Šaldy, dirigent František DRS.
Večerem provázejí Martin HRDINKA a Valérie ZAWADSKÁ.
Režie: Martin NOVOTNÝ a Roman ŠTOLPA, ON STAGE!

ODPOLEDNE PRO DĚTI(15 – 19h)
pohádka, workshopy, soutěže a hry o ceny po celé odpoledne
připravilo sdružení Sam a spol.
ART PROMETHEUS
DDM - Praha 9, Prosek
 
 
VSTUP VOLNÝ !
 
     
     
 

Také toužíte navštívit, ať už poprvé nebo opakovaně, vyhlášené severoitalské ostrovní město, jednu z nejvyhledávanějších turistických destinací s bohatým kulturním životem, plné uměleckých památek? Benátky, italsky Venezia, jediné slůvko a kolik lákavých příslibů se vzápětí vybaví.
Pro tentokrát můžete přestat snít a zamířit předposlední květnovou neděli do proseckého Parku Přátelství. Právě tady zaznívala v minulých letech při nejedné akci pro stále četnější posluchače vážná hudba. „V této tradici chceme pokračovat a zároveň ukázat, že vážná hudba má mnoho rozmanitých tváří a vůbec nemusí být vážná. Zvláště, když jejími kulisami je park s jezírkem a vodotečí“, přibližuje místostarosta Adam Vážanský program letošního Proseckého jara, slibujícího osobitou iluzi právě italských Benátek.
Je komponovaný z díla Johanna Strausse ml., Franze Lehára a Jacquese Offenbacha. Jejich legendární písně a melodie zazní v podání sólistů K. Bláhy, G. Macků, G. Kopperové, O. Kříže, T. Löbla, za doprovodu divadelního orchestru pod taktovkou F. Drse a sboru a baletu Divadla F. X. Šaldy z Liberce. Režie se ujali M. Novotný a R. Štolpa z divadla ON STAGE. Průvodci celého galavečera budou J. Strauss, který je pozván do Benátek na karneval, a jeho bytná, v podání Martina Hrdinky a Valérie Zawadské. Začátek ve 20. 30 hodin!

Ještě předtím ožije po celé odpoledne -15 – 19. hod. – oblíbený prosecký park pohádkami, workshopy a různými soutěžemi o ceny, které pro děti připravilo sdružením SAM a spol., ART PROMETHEUS a DDM Prosek.
Představí se např. i japonský loutkař Nori Sawa, vystupující na festivalech po celém světě.

Právě odpoledne věnované dětem je totiž nedílnou a tradiční součástí Proseckého jara, nabízejícího každoročně svým návštěvníkům a posluchačům originální zážitky.
K těm výjimečným budou letos závěrem bezpochyby patřit i večerní Benátky na prosecké laguně.

 
     
     
 

>>

 
 
 
 
 
 
 
http://praha9.cz
 
 
 
http://www.valeriezawadska.eu
Copyright © Valérie & R K K, Design by R K K. Webmaster
 
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   

Zavřít okno.