Valérie Zawadská  
 
   Novinky
   Divadlo
   Film
   Televize
   Dabing
   Rozhlas
   Fotoalbum
   Životopis
   Kontakt
   Linky
   e-mail
   Zpět
   Home

 

 

logo V Z

Oficiální webové stránky Valérie Zawadské.

  Seriály:

Znamení koně II (2015)

 

 

 
   
   
   

 

 
   
  Práce se zvířaty je náročná, říká režisér Milan Cieslar
  15. 1. 2015 07:44, autor: ČT Brno
 
Znamení koně II. Klikni pro větší obrázek v novém okně.

Scénáře nové řady seriálu předepisovaly nejen ježdění herců, ale podle režiséra Milana Cieslara i chování koně, který byl ke svému okolí nebezpečný. Své o tom ví i Oldřich Navrátil, který i v druhé řadě pokračuje rolí Jarina Havránka.

 

A po překonané nemoci farmáře Kaliny se v druhé řadě objeví i Igor Bareš.

 
   

Má režisér jednodušší práci, samozřejmě myšleno v uvozovkách, když točí už druhou řadu seriálu? Tedy ví, do čeho jde, s kým bude spolupracovat?
To určitě. Herecký tým byl přibližně stejný. Přibylo jen pět zásadně nových rolí, jako byl MUDr. Loukota (David Matásek), nový nápadník Kláry (Jan Zadražil), francouzský bratránek Bertram (David Bowles), nová přítelkyně Dejmka (Anna Kočicová) a finančník (Miroslav Donutil). Takže jsem věděl, co mohu od zbylého hereckého týmu očekávat, a musím říct, že jsem se vždy těšil na jejich mistrovství a souhru. Je mimořádné, že se znovu sešly takové osobnosti, jako je Vilma Cibulková, Richard Krajčo, Tereza Voříšková, Bolek Polívka, Jan Zadražil, Valérie Zawadská, Oldřich Navrátil, a já s nimi mohl skoro rok pracovat a být.

Nejen lidé, ale také koně jsou hlavními hrdiny seriálu. Jak těžké je s nimi pracovat?
Práce se zvířaty je obecně náročná a myslím, že právě s koňmi ta nejtěžší. Výhodou bylo, že se o jezdectví zajímám přes patnáct let, mám vlastního koně, takže jsem do štábu mohl přizvat i odborníky, chovatele, jako je Vladimír Vopravil, kteří mi práci usnadňovali.
Nutno říct, že většina herců na dostihových koních nejezdí, což byl další kámen úrazu. A scénáře nové řady seriálu předepisovaly nejen ježdění herců, ale i chování koně, který byl ke svému okolí nebezpečný. Tam už to překračovalo pouhé kaskadérství a scény se přibližovaly ke zvláštním efektům se zvířetem.

Je Vám prostředí, ve kterém se Znamení koně natáčelo, něčím blízké?
Skoro vším. Jako koňák jsem tam, kde jsou koně, doma. Navíc prostředí hřebčína Napajedla má svůj genius loci už od zakladatele Baltazziho a přede mnou tady vznikly i krásné filmy, jako byl třeba Už zase skáču přes kaluže.

Kdybyste měl diváky ke sledování pozvat, co byste jim řekl?
Pojďte se podívat na seriál, který má hlavu a patu a velký kus romantiky.

Při vzpomínce na seriál Znamení koně si vždycky vybavím svou milovanou Moravu, říká představitel koňáka Kaliny, Igor Bareš.
Má postava Marcela Kaliny, kterou ztvárňujete, Vaše sympatie?
Má moje sympatie, protože je to poctivý, cílevědomý a statečný chlap, se kterým se život nemazlí, zkrátka je to velký bojovník.

Jak se Vaše postava oproti prvním dílům změnila?
Oproti minulým dílům už neprezentuje záporno, ale naopak kvůli své vážné nemoci přehodnotí životní postoj a stává se z něj veskrze kladný hrdina.

Když se řekne Znamení koně, co se Vám vybaví?
Při vzpomínce na seriál Znamení koně si vždycky vybavím svou milovanou Moravu a naprosto profesionální spolupráci se štábem i s většinou hereckých kolegů. Není to seriál, který vzniká v kulisách, a to je na jeho kvalitě znát.

Koně na nás přenesli klid a pohodu, myslí si Oldřich Navrátil
Vaše místo v seriálu je prakticky pořád u koní. Jaký vztah máte k těmto zvířatům?
V civilu člověk od koní nejsem, ačkoli koně mám velmi rád. Má překrásný pohled a zkušení říkají, že svět je z jeho hřbetu nejkrásnější. Můj vztah ke koním je ryze přátelský a vstřícný, ale začíná a končí u podávání jablek či jiných pamlsků. Koně ve mně vzbuzují respekt. A natáčení v jejich blízkosti je moc příjemné a klidné. Snad na nás koně přenesli svůj klid a pohodu.

Znamená to, že jste se na natáčení nové řady seriálu těšil?
Věděl jsem, že mě čeká úžasný štáb v čele s vedoucím produkce Viktorem Mayerem a režisérem Milanem Cieslarem. Obklopili se výbornými lidmi a troufám si říci, že je to na seriálu znát. Kout naší země, kde se točilo, tedy Valašsko, mám moc rád a mám tam mnoho fajn přátel již spoustu let. Jsem ale rodák z Vysočiny a ta je pro mě na prvním místě. Ale druhý kraj, kde bych bez citové újmy mohl žít, je právě Valašsko.

 
   
   
 
- ČT Brno -

>>

 
   
   
   
  Foto:
 
Znamení koně II. Klikni pro větší obrázek v novém okně.    
     
   
   
   
 

Znamení koně II

 

Znamení koně

 

www.facebook.com/znamenikone

 

www.ceskatelevize.cz

   
   
   
   
   
   

http://www.valeriezawadska.eu

Copyright © Valérie & R K K, Design by R K K. Webmaster