Valérie Zawadská

 
 
 
 
 

8. ročník ankety "Neviditelný herec aneb Nejpopulárnější herecký výkon na vlnách Českého rozhlasu 2003/2004".

 
 
 

Vyhlášení výsledků ankety proběhlo 2. října 2004 v 11:00 hodin v pražském Divadle U Hasičů, v přímém přenosu Českého rozhlasu 2 - Praha, v pořadu Tobogan.

 

 

Neviditelný herec aneb Nejpopulárnější herecký výkon na vlnách Českého rozhlasu.

 

 
 

V anketě Neviditelný herec ocenili rozhlasoví posluchači největším počtem hlasů Ivanu Valešovou (Jon Fosse: Syn) a Borise Rösnera (James Hilton: Ztracený obzor +, Stendhal: Červený a černý a Bulwer Lytton: Strašidelný dům ). Na druhém místě v popularitě jsou svými hereckými výkony v dramatizacích her nebo v četbě na vlnách českého rozhlasu Valérie Zawadská (A.P.Čechov: Čarodějnice) a Jan Hartl (William Shakespeare: Richard II.). Jako třetí se umístili v ženské kategorii režisérka a herečka Hana Kofránková (Božena Němcová: Babička) a mezi muži Josef Somr (Vladislav Stanovský - Jan Vladislav: Vyprávění ze staré Rusi).

 
   
     
 

V osmém ročníku ankety, kterou vyhlašuje Český rozhlas a týdeník Rozhlas, bylo nominováno 29 herců - více.... Posluchači posílali své hlasy od 1. července do 12. září prostřednictvím anketních lístků v týdeníku Rozhlas, přes internet a pomocí SMS. Do redakce týdeníku Rozhlas přišlo celkem 2398 hlasů. Vítěznou hrou se počtem 252 hlasů stala u posluchačů dramatizace díla s názvem Syn od Johna Fosseho v režii Jana Antonína Pitínského.

 
     

Ocenění během pořadu v Divadle U Hasičů vzpomínali na své první zážitky při poslechu rozhlasových pořadů. "Velmi rád jsem jako kluk poslouchal hry pro mládež ve 14:00 a pamatuji si Bořka Navrátila jako Mauglího," vzpomínal Rösner. Na odpolední hry pro děti a mládež či pohádky vzpomínali i ostatní ocenění. V pořadu se vzpomínalo i na některé již nežijící osobnosti, jejichž profese byla s rozhlasovým vysíláním také spojena. Přítomní si připomínali například práci režiséra Josefa Melče či dramatika, scenáristy a spisovatele Františka Pavlíčka, který zemřel ve středu ve věku nedožitých 81 let. Podepsán byl pod řadou divadelních i filmových scénářů, například pod slavným snímkem režiséra Františka Vláčila Markéta Lazarová. Podílel se také na populární pohádce Tři oříšky pro Popelku z roku 1975. Působil jako dramaturg v Českém rozhlase, byl signatářem Charty 77 a politická činnost ho koncem 70. let přivedla do vězení. Po listopadu 1989 působil přes rok ve funkci ústředního ředitele Československého rozhlasu.

 
Tobogan Českého rozhlasu 2
 

Týdeník Rozhlas

Český rozhlas  - www.rozhlas.cz

www.rozhlas.cz

 
 
 
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   

http://www.valeriezawadska.eu

 

Zavřít okno.

Copyright © 2004 R K K & Valérie