Valérie Zawadská

 
 
 
Valérie Zawadská a její pouta rodinná i Rodinná.
(časopis TV pohoda č. 38/2006)
 
 
"Příroda to dobře vymyslela"
 
 
 
 
Klikni pro větší obrázek v novém okně.
Snad nikdy jsem ji neviděla zamračenou. Pokaždé září pohodou, vždycky je o čem si povídat. A tak, když se s Valérií sejdete, vadí vám, že čas strašně rychle utíká...
 
 
Jaký je váš recept na pohodu?
S radostí vyslechnu bolesti druhých a tak zjistím, že na tom nejsem až tak špatně. Občas se zbytečně nervuju, ale naštěstí nemusí přijít nic velkého, žádná rána, aby se člověk vzpamatoval a řekl si: proč se nervuješ, vždyť jsi na světě jen jednou, na návštěvě, tak si to trochu užij a zpříjemni i druhým.
 
Co vás vytočí?
Vždycky mě vytočí, když musím pětkrát nebo desetkrát říkat svým synům nebo i svému chlapovi, aby udělali to či ono. Myslím si, a to je můj velký omyl, že chlapi vnímají. Není to pravda.

Přesvědčujete se, že mužský svět je jiný?
Ano je, zásadně. Vím, že když potřebuju, tak jsem schopná současně péct kuře, připravit si bramborový knedlík a zelí a mezitím ještě vytřít podlahu v kuchyni a utřít prach na poličce. Chlap by jenom pekl kuře.

Co byste z mužského myšlení ráda měla?
Možná právě to, o čem jsem mluvila. Ráda bych dělala jen jednu věc. Zatím to vypadá úplně jinak. Čtu knížku a najednou mě napadne, jestli jsem umyla vanu. Postupem čau jsem se už trošku naučila, že práce není zajíc, že mi neuteče, takže holt když nemám umytou koupelnu dnes, udělám to ráno. Nestrhnu se.

Vloni jste koupili chalupu . . .
Máme ji krátce, takže opravujeme a upravujeme.

Je z vás chalupářka?
To mi určitě nehrozí, aspoň ne v tom smyslu, co si pod chalupařením představuju. Zkrátka, práce se musí udělat. Všichni jsme na chalupě šťastní. Kluci si můžou hrát a blbnout venku. Chalupa je místem relaxace. Cítím se tam doma. Mám pocit, jako bych tam už někdy žila.

Takže si užíváte. . .
Klukům jsem koupila stan. Moje dětství bylo o tom. Máma nám pořídila stan, spaly jsme tam se sestrou za celé prázdniny jen asi dvakrát, ale důležitá byla ta možnost. Kdykoli jsme tam mohly jít spát. A tento nádherný pocit, který pořád mám v sobě, jsem chtěla dopřát i svým klukům. Takže už jsme po veliké přípravě spali ve stanu. Před usnutím jsme měli krásné povídání. Jedenáctiletý Honza začal tím, že má někdy pocit, jakoby někde už byl. Skončil u otázky, jestli je možné, aby se člověk vracel v duších někoho jiného na svět. Prostě mluvil o reinkarnaci.

Překvapilo vás to v jeho věku?
Vůbec ne, protože hodně čte. Jestli je něco na slovním spojení: já se v něm vidím, tak tady to funguje naprosto přesně. Byl to nádherný zážitek. Mladší, osmiletý Románek, je zase nadšený z bazénu. Koupili jsme ten nejobyčejnější, nafoukli jej, napustili a Románek je ve svém živlu. Já jsem ranní ptáče, vstávám kolem šesté a i na chalupě mám svoje ranní rituálky: kafíčko s mlíčkem, cigárko, noviny, vyluštím křížovku. A taky mám dopoledne nejvíc energie. Můj chlap naopak k večeru, kdy my už padáme na pusu a chceme odpočívat. Na chalupě jsem za dvě noci přečetla Šifru mistra Leonarda. Byla jsem z toho naprosto nadšená. Taky mám spoustu detektivek, takže čtu a čtu a kluci si pouští filmy. Milují Četníky a Fantomase, řežou se smíchy a já si vedle v klidu vychutnávám četbu. Je to nádherné. Nezažila jsem to snad už devět let.
 
     
 
Jak se z atraktivní ženy stane ženská do nepohody?
Nemohla by ta otázka být obráceně? Nepovažuju se za vampa. Když se ženská nalíčí, oblékne a vnitřně se rozhodne, že bude zářit, tak září. Je to jednoduché. Záchod si přece doma umyje každý, i atraktivní ženská. Na to si nebudu zvát lidi, i když je fakt, že některé kolegyně si nedovedu při této činnosti představit. Narodila jsem se ve znamení Panny a moc nevěřím někomu jinému. Radši si práci udělám sama.

Sedí na vás vlastnosti toho znamení?
Myslím, že ano, třeba v organizování. Naplánuju si, jak by co mělo být. Nerada přesouvám věci. Když se dám do práce, chci ji mít dodělanou. Když se rozhodnu a jdu vyčistit a přeskládat knihovnu,

Klikni pro větší obrázek v novém okně.

 
  vím, že na to potřebuju pět hodin. Musím mít vnitřní chuť, klid a energii. Pak vím, že tady mám poezii, tady zábavnou literaturu a tady dětskou. Vím, že v třetím fochu vpravo mám Ortena. Stačí sáhnout a je tam.

Co pro sebe děláte?
Nic moc, ale donutím se a začnu cvičit.Mám motivaci- třetí řadu seriálu Rodinná pouta. Zbytečně nemusím mít povolené břicho. Umím si najít čas na sebe, na pedikúru, na manikúru, občas zajdu k odborníkům. Ale připadá mi to jako zdržování. A taky jsem líná.

Zmínila jste Rodinná pouta. Jak si rozumíte s postavou, kterou hrajete?
Růžena Kudláčková je moje milovaná. Nán ji ráda, protože si na nic nehraje. Zbytečně neintrikaří, co na srdci, to na jazyku. Někdy je to na škodu, ale za sebe si myslím, že je to v životě lepší. Proč lhát? Abych se vrátila k Rodinným poutům. Když skončila druhá řada a nevědělo se, jestli se bude točit třetí, bylo mi to líto. Je ovšem pravda, že moje postava neměla žádný vývoj, prostě tam jen byla. Snad můžu prozradit, že ve třetí řadě se Růžena vrací jako hospodyně k Rubešům. Nedávno jsme se sešly se scenáristkami a tlumočila jsem jim otázku diváků, kteří mě zastavují a ptají se, proč vlastně Růžena nemá chlapa. Takže uvidíme.

Jakou roli hrají muži ve vašem životě?
Ti moji tři doma ohromnou.

Je vám i jinak příjemná mužská společnost?
Záleží jaká je to společnost a při jaké příležitosti. Jestli bych se uměla bez chlapů obejít, je těžká otázka. Určitě ne. Tak to příroda vymyslela: chlapa a ženskou. Potřebujeme se doplňovat.

Cítíte se někdy absolutně vyčerpaná?
Fyzicky i psychicky. Ale mám recept, řeknu klukům: jdu si na hodinku lehnout, tak mě za dvě hodiny vzbuďte.
 
     
     
     
  Když se řekne...  
     
    Dětství: Jeseníky. Hrála jsem si v řece a na kopci.  
    Škola: Ředitelka Valová ve Slezských Rudolticích.  
    První role: Ve 12 letech v ochotnickém divadle v Loučné nad Desnou v pohádce Sůl nad  
     zlato  
    Televize: Dabing  
    Film: Tenkrát na Západě  
    Divadlo: Láska  
    Partner: Chlap  
    Děti: Moje  
    Reklama: Peníze  
    Krása: Nejraději uvnitř  
     
     
     
  - Jitka Kománková -  
 

Foto Jana Pertáková

 
     
     
 
 
 
www.tv-pohoda.cz
 
 
 
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   

http://www.valeriezawadska.eu

 

Zavřít okno.

Copyright © Valérie & R K K, Design by R K K.