Valérie Zawadská

 
 
 
Slavní muži Almy Mahler.
(11. 10. 2014 v 19:00 hodin, kulturní dům Čerčany)
 
 
 
 
 
Alma Mahler

Hudebně literární pořad
„SLAVNÍ MUŽI ALMY MAHLER“

Valérie Zawadská – mluvené slovo
Andrea Kalivodová – mezzosoprán
Kristina Kasíková – klavír

Předprodej vstupenek:
Knihovna a infocentrum Čerčany
tel.: 775 410 550
info@cercany.cz

 
 
     
     
 

Program:

 
     
  Úryvky z knihy Alma Maria Schindler-Mahler: Můj život

- Gustav MAHLER
1860 – 1911 Rückert Lieder
V. Liebst Du um Schönheit
III. Ich bin der Welt abhanden gekommen
 
     
  - Alma Maria SCHINDLER-MAHLER
1879 – 1964 Sämtliche Lieder
I. Die stille Stadt
II. Laue Sommernacht
III. Der Erkennende
 
     
  --- přestávka ---  
     
  Úryvky z knihy Alma Maria Schindler-Mahler: Můj život

- Georges BIZET
1838 – 1875 Habanera
árie Carmen z opery Carmen
- Petr Iljič ČAJKOVSKIJ
1840 – 1893 Árie Poliny
z opery Piková Dáma
- Giuseppe VERDI
1813 – 1901 Stride la vampa
árie Azuceny z opery Trubadúr
- Georges BIZET
1838 – 1875 Seguidilla
árie Carmen z opery Carmen
- Gustav MAHLER
1860 – 1911 Urlicht
 
     
     
     
     
     
 
VALÉRIE ZAWADSKÁ

VALÉRIE ZAWADSKÁ - mluvené slovo
Valérie Zawadská se narodila 19. září 1958 ve Šternberku na Moravě. Má o rok starší sestru Annu. Rodiče pracovali v zemědělství, často se stěhovali a tak základní školu začala Valérie navštěvovat ve Slezských Rudolticích v okrese Bruntál, ale třetí třídu už absolvovala v Loučné nad Desnou v okrese Šumperk. Právě v Loučné nad Desnou začala navštěvovat taneční a pěvecký kroužek a začala recitovat. A to už byl jen krůček k divadlu.

 
 

Od dvanácti let se zapojila do činnosti v dětském divadelním kroužku (první divadelní role, byla „Král“ v pohádce B. Němcové Sůl nad zlato) a pokračovala ve svazáckém, a posléze v „dospěláckém“ divadelním souboru. Na gymnázium v Šumperku byla přijata v roce 1973. Pokračovala také v recitaci a v letech 1973 - 1975 opakovaně zvítězila na Wolkerově Prostějovu (celostátní amatérská recitační soutěž). Na gymnáziu založila divadelní soubor a věnovala se divadlu malých forem i poezii. Několikrát zvítězila na Neumannových Poděbradech (celostátní recitační soutěž). Odmaturovala v roce 1977 a nebyla přijata na JAMU v Brně (jak sama říká: “76 kilo živé váhy – jak jsem si vůbec dovolila jít ke zkouškám?“). I přesto byla v tomtéž roce přijata do Severomoravského divadla v Šumperku, kde získala angažmá jako „elév“. V roce 1978 byla přijata na DAMU v Praze, kterou absolvovala v roce 1982 a nastoupila do angažmá v Západočeském divadle v Chebu, kde strávila čtyři roky. Do Městských divadel pražských byla přijata v roce 1986 a k 31. prosinci 1993 sama ukončila angažmá. Od 1. ledna 1994 je na „volné noze“. V roce 1995 se jí narodil syn Jan a v roce 1998 syn Roman. Jejím životním partnerem je muzikant Roman „Krokus“ Kříž. V současnosti se věnuje divadlu, pracuje pro rozhlas, televizi, film a v dabingu. V říjnu 2008 začala Valérie učit jevištní řeč a umělecký přednes, posléze i herectví, na Mezinárodní konzervatoři Praha v Oddělení hudebně dramatického umění a v září 2010 se stala vedoucí hereckého oddělení Mezinárodní konzervatoře Praha.

 
     
     
 
ANDREA KALIVODOVÁ

ANDREA KALIVODOVÁ - mezzosoprán
Mezzosopranistka Andrea Kalivodová se narodila v Kroměříži (1977). Absolvovala konzervatoř v Brně u prof. Jarmily Janíčkové a pražskou HAMU u prof. Naděždy Kniplové. Zúčastnila se mezinárodních mistrovských kurzů, které vedli Ralf Düring, Franz Lukasowski, Alexe Gall, Eva Blahová, Fabio Luisi,

 
 

Otto Schenk ad., absolvovala roční stáž ve Vídni na Universität für Musik und Darstellende Kunst. Zúčastnila se mnoha soutěží: v roce 2001 získala v Londýně první cenu nadace Emy Destinnové a byla pozvána na koncert mladých pěvců do londýnské Covent Garden, stala se semifinalistkou Belvedere ve Vídni. V květnu 2000 zvítězila na mezinárodní pěvecké soutěži v Českých Budějovicích, v roce 2003 se stala držitelkou třetí ceny mezinárodní pěvecké soutěže Antonína Dvořáka v Karlových Varech v písňovém oboru. V roce 2001 debutovala ve Státní opeře Praha v projektu Bušení do železné opony (soubor dvou oper Vladimíra Wimmera), o rok později v ostravském Národním divadle v roli Končakovny v opeře Kníže Igor. Na podzim téhož roku pak absolvovala s produkcí Opera Praha velké turné s operou Xerxes. Od roku 2003 je sólistkou Státní opery Praha, kde ztvárnila zde celou řadu rolí: Třetí dáma (Kouzelná flétna), Maddalena (Rigoletto), Rosalie (Nížina), Alisa (Lucia di Lammermoor), Ježibaba (Rusalka), Suzuki (Madama Butterfly), Fenena (Nabucco) a především Carmen, kterou ztvárnila též v košické Státní opeře na Slovensku s níž hostovala v maďarské Šoproni. V prosinci 2003 vystupovala se sólistou Metropolitní opery v New Yorku Leo Nuccim na Žofíně. V červnu 2004 se účastnila galakoncertu ke vstupu České republiky do EU ve velkém sále vídeňského Konzerthausu. Pravidelně koncertuje v Evropě, několikrát také navštívila Japonsko, Koreu a USA. V roce 2005 se zúčastnila evropského turné hvězd k 60. výročí konce druhé světové války (Bozarský palác v Bruselu, Kremelský koncertní palác v Moskvě). Spolupracuje s dirigenty jako je mj. Gaspar Zehndler, Enrico Dovico, Hilary Griffiths, Fabio Luisi a další. Kromě opery se věnuje i muzikálové tvorbě.

 
     
     
 
KRISTINA KASÍKOVA

KRISTINA KASÍKOVA - klavír
Narodila se v roce 1979 v Opavě. Na klavír hraje od sedmi let, kdy začala navštěvovat hudební školu Václava Kálika v Opavě a studovala zde nejprve pod vedením Dany Peškové a později Mgr. Oriany Šenfeldové. V tomto období získala několik ocenění na soutěžích hudebních škol. V roce 1994 byla přijata na Janáčkovu konzervatoř v Ostravě, kde studovala pod vedením Mgr. Moniky Tugendliebové. Zde se začala intenzivněji věnovat komorní hře v duu a triu.

 
 

Zúčastnila se soutěží komorních souborů ve Vidnavě, kde obdržela 1. a dvakrát 2. cenu, jakož i Duškovy soutěže v Praze, kde získala 2. cenu. Jako sólistka dosáhla největšího úspěchu na mezinárodní klavírní soutěži O cenu Beethovenova Hradce v roce 1999, kde získala titul laureáta. Poté opakovaně vystupovala s Janáčkovou filharmonií Ostrava. Za vynikající studijní výsledky jí bylo poskytnuto stipendium Českého hudebního fondu. V roce 2005 úspěšně ukončila studia na Akademii múzických umění v Praze u našeho předního pianisty a pedagoga profesora Ivana Klánského. Od roku 2005 pedagogicky působí na Konzervatoři Jaroslava Ježka. Kristina Kasíková pravidelně natáčí pro Český rozhlas. Vystupuje jako sólistka i v komorních souborech. V roce 2004 vyšel její společný kompaktní disk s klavíristou Martinem Kasíkem – kompletní nahrávka Dvořákových Slovanských tanců. Tento projekt byl s velkým úspěchem proveden také koncertně nejen v České republice, ale i ve Španělsku, Švýcarsku a Německu.

 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
http://www.valeriezawadska.cz
Copyright © Valérie & R K K, Design by R K K. Webmaster
 
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   

Zavřít okno.