Valérie Zawadská  

Vítejte na oficiálních webových stránkách Valérie Zawadské.

NOVINKY

 
 
 
 
 

Září - říjen 2021

 
     
     
     
   
14.10.2021 - Naše paní Božena Němcová  
 

Ve čtvrtek 14. října v 18:00 hodin se v Galerii moderního umění (Očkova 5) v Roudnici nad Labem uskuteční literárně-hudební pořad, v němž zazní hudba českých autorů v podání Doležalova kvarteta, která bude prokládána čtenými úryvky z životopisu a knih Boženy Němcové v podání Valérie Zawadské.

 
   
10.10.2021 - Moravské klavírní trio & 180 let Antonína Dvořáka  
 

V neděli 10. října v 17: 00 hodin bude Valérie hostem Muzikobraní s Moravským klavírním triem v pořadu Moravské klavírní trio & 180 let Antonína Dvořáka ve Společensko-kulturním centru Rubín v Brně (Makovského nám. 3). www.muzikobrani.cz

 
 

Program:
- Antonín Dvořák: Trio g moll, op. 26
- Astor Piazzolla: Čtyři roční doby v Buenos Aires /výběr/
- Zdeněk Král: Polotango
- čtení z korespondence Antonína Dvořáka

 
   
7.10.2021 - Křest knihy Jana Žáka Otevři oči  
 

Valérie bude ve čtvrtek 7. října od 17:00 hodin číst úryvky z nové knihy Jana Žáka Otevři oči na slavnostním křtu ve Společenském sále (Šmidingerova knihovna) hradu ve Strakonicích.

 
   
30.9. a 1.10.2021 - Dopisy Olze  
 
Klikni pro větší obrázek v novém okně.

Ve čtvrtek 30. září v 19:00 hodin se v divadle Karla Hackera /Klapkova 26, Praha 8 - Kobylisy), a v pátek 1. října v 19:00 hodin ve velkém sále Kulturního zařízení ve Valašském Meziříčí, uskuteční projekt věnován 85. výročí narození českého dramatika, esejisty, disidenta, kritika bývalého režimu a hlavy státu Československa a České

 
 

republiky – Václava Havla. V rámci tohoto jedinečného programu zazní hudba světových i českých autorů, která bude prokládána čtenou korespondencí Václava Havla v podání české herečky Valérie Zawadské.

 
 

Po několik let strávených ve vězení psal Václav Havel své ženě Olze o všedních věcech, dotýkal se však i takzvaných vysokých témat. Posléze si vyvzdoroval na vězeňské cenzuře, že jeho korespondence přerostla v zásadní filozofické a mravní sebevyjádření moderního humanisty a demokrata. Dopisy Olze dávají jedinečným způsobem nahlédnout do myšlenkové dílny umělce, jehož samozřejmá, organická politická angažovanost vedla nakonec až ke křeslu nejvyššího představitele státu.

 
   
26.9.2021 - Pocta Bohuslavu Martinů  
 
Klikni pro větší obrázek v novém okně.

V neděli 26. září od 19:00 hodin se v rámci 26. ročníku festivalu hudby, slova a výtvarného umění Bystřických zámeckých slavností uskuteční v Zámku Bystřice pod Hostýnem pořad Pocta Bohuslavu Martinů (1890 – 1959). Účinkují Valérie Zawadská (úryvky z korespondence B. Martinů) a Moravské klavírní trio.

 
   
23.9.2021 - Literární večer v Kavárně Slavia  
 

Kavárna Slavia se navrátí literatuře. První vzpomínkový večer věnují 120. výročí narození Jaroslava Seiferta ve spojení s 26. ročníkem Festivalu poezie a přednesu Seifertovy Kralupy.

 
 

Program:
• Úvodní slovo
• Přednes básní Jaroslava Seiferta a několika básní výherců Seifertových Kralup Valérií Zawadskou
• Hudební doprovod

 
   
22.9.2021 - Noc Literatury  
 
Klikni pro větší obrázek v novém okně.

Po roční pauze způsobené pandemií se opět uskuteční oblíbený literární festival Noc literatury. Ideou projektu Noc literatury je představit během jednoho večera

 
 

formou veřejných čtení současnou evropskou literaturu v podání známých osobností či herců. Každý rok jsou vybírány úryvky titulů, které jsou v češtině teprve čerstvě vydané nebo se na jejich vydání intenzivně pracuje.
Letošní ročník festivalu proběhne ve středu 22. září od 18:00 hodin. Na organizaci se opět podílí tři olomoucké knihovny – Vědecká knihovna v Olomouci, Knihovna města Olomouce a Knihovna Univerzity Palackého, které se tentokrát rozhodly pojmout akci trochu netradičně. Noc literatury se uskuteční na jednom stanovišti – v krásném prostředí kaple Božího Těla na Konviktu, a návštěvníci si budou moci poslechnout nejen úryvky z knih, ale také se zapojit do diskuze s hosty. Pozvání přijali herečka a dabérka Valérie Zawadská, herec Lukáš Melník a tenoristé Jakub Rousek a Jiří Přibyl, kteří také zpestří celou akci pěveckým vystoupením. Celým večerem bude provázet Roman Vencl.

 
   
20.9.2021 - Tanec v hudbě  
 

V pondělí 20. září od 18 hodin se ve foyer divadla Pasáž v Třebíči uskuteční koncert Tanec s hudbou, ve kterém vystoupí Valérie s Moravským klavírním triem. V pořadu zazní díla Antonína Dvořáka, Astora Piazzolly a dalších. Moravské klavírní trio vystoupí v tradičním složení Jana Ryšánková (klavír), Jiří Jahoda (housle) a Miroslav Zicha (violoncello).

 
   
18.9.2021 - Seifertovy Kralupy  
 
Klikni pro větší obrázek v novém okně.

V sobotu 18. září od 14:45 hodin se v rámci 26. ročníku festivalu poezie a přednesu Seifertovy Kralupy, zúčastní Valérie pietního setkání u hrobu Jaroslava Seiferta na kralupském hřbitově. Od 16:00 hodin bude Valérie recitovat vítězné práce autorské literární soutěže v Městském muzeu v Kralupech nad Vltavou.

 
     
17.9.2021 - Osudové ženy  
 

Valérie bude v pátek 17. září spolupracovat, v roli matky na natáčení 172. dílu pořadu Osudové ženy - Emílie Veverková pro Český rozhlas. Scénář: Hynek Pekárek.

 
     
     
     
     
     
     
     
   
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     

Starší články z rubriky Novinky - Archiv Starší články z rubriky Novinky - Archiv  
     

http://www.valeriezawadska.cz

Copyright © Valérie & R K K, Design by R K K. Webmaster