Valérie Zawadská  
 
   Novinky
   Divadlo
   Film
   Televize
   Dabing
   Rozhlas
   Fotoalbum
   Životopis
   Kontakt
   Linky
   e-mail
   Zpět
   Home

 

 

logo V Z

Oficiální webové stránky Valérie Zawadské.

  Střípky:

http://www.blesk.cz

 
 
 
 

 

 

 

Zawadská věští původ potravin, Jurečka v Bruselu „drtil“ řetězce

http://www.blesk.cz, 14. prosince 2016 16:25  
Valérie Zawadská jako věštkyně promlouvá k potravinám. Ministr zemědělství Marian Jurečka zase promlouval o obchodních řetězcích v Bruselu.

Ministr zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL) vytáhl do boje s nekalými praktikami obchodních řetězců. Počátkem týdne na toto téma promlouval v Bruselu na zasedání Rady pro zemědělství a rybářství.

 

Potravinářská komora zároveň vydala humorné video s herečkou Valérií Zawadskou, která v něm coby vědma nabádá lidi, aby kupovali potraviny s prověřeným původem.

 
   

„Obchodní řetězce používají řadu nekalých praktik, které dodavatele staví do značně nevýhodného postavení. Takové praktiky musíme v celé EU jasně postavit mimo zákon. Mým cílem je posílit pozici zemědělců a zpracovatelů, aby byli pro obchodní řetězce rovnocenným partnerem,“ kritizoval v Bruselu Jurečka.

Evropskou komisi vyzval k vytvoření společného legislativního rámce EU, který by nekalé obchodní praktiky omezil.

Zawadská jako vědma
Problém vidí podle resortu také v nerovnoměrném přerozdělení marží mezi zemědělci, zpracovateli a obchodníky. „Například výkupní cena mléka je dlouhodobě pod výrobními náklady, přesto například máslo v obchodech výrazně zdražuje. Zisk na tom mají jen obchodní řetězce, zatímco zemědělci jsou ve ztrátě,“ řekl.

Potravinářská komora zároveň uveřejnila video, ve kterém herečka Valérie Zawadská nabádá lidi, aby se zajímali o původ potravin. „Nemusíte být věštec, abyste poznali kvalitní výrobek, který není zatížený cestou přes půlku světa. Stačí kupovat tradiční regionální značky,“ říká například ve videu.

Navíc v úterý začala platit vyhláška, podle které musejí být na obalech většiny potravin uvedené údaje o sedmi základních výživových hodnotách.

 
   
   
   
Foto:  
   
Valérie Zawadská jako věštkyně promlouvá k potravinám. Ministr zemědělství Marian Jurečka zase promlouval o obchodních řetězcích v Bruselu. Klikni pro větší obrázek v novém okně.  

Valérie Zawadská jako věštkyně promlouvá k potravinám. Ministr zemědělství Marian Jurečka zase promlouval o obchodních řetězcích v Bruselu.

 
   
  Valérie Zawadská jako věštkyně promlouvá k potravinám. Klikni pro větší obrázek v novém okně.
  Valérie Zawadská jako věštkyně promlouvá k potravinám.
   
   
   
  - Autor: val -
 

- Foto: Blesk/Reprofoto Youtube -

>>

 
   
   
   
   
  „Bylo to pořádné prase.“ Zawadská začala věštit tajemství masa!
 
Tvblesk.cz, 15. prosince 2016 18:00  

Ministr zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL) vytáhl do boje s nekalými praktikami obchodních řetězců. Počátkem týdne na toto téma promlouval v Bruselu na zasedání Rady pro zemědělství a rybářství. Potravinářská komora zároveň vydala humorné video s herečkou Valérií Zawadskou, která v něm coby vědma nabádá lidi, aby kupovali potraviny s prověřeným původem.

 
   
  Video na www.blesk.cz
   
   
   
 

- Autor: Potravinářská komora ČR -

>>

 
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   

http://www.blesk.cz

 
 
 
 
 
 

Copyright © Valérie & R K K, Design by R K K.