www.ceskenoviny.cz -

Pražské Rokoko uvedlo premiéry tří aktovek světových dramatiků

 
 
 

České noviny

PRAHA  - Pod názvem Životu nebezpečné akty uvedlo pražské Divadlo Rokoko premiéru inscenace složené ze tří aktovek  
  současných amerických autorů. V překladu Michaela Žantovského a režii Zdenka Potužila v ní účinkovali Václav Mareš, Miroslav Masopust, Václav Chalupa, Uršula Kluková, Petr Křiváček, Michaela Maurerová, Jiří Schwarz, Milena Steinmasslová a Valérie Zawadská.  
  "Je to velice netypické představení, které se v polovině 90. let úspěšně hrálo off Broadway v New Yorku. Mám pocit, že všechny aktovky, jejichž autory jsou David Mamet, Elaine Mayová a Woody Allen, vznikly nezávisle na sobě. Každá z nich je totiž naprosto jiná," řekl před premiérou režisér Potužil.

První nazvanou Pohovor označil za "havlovskou", neboť je absurdním dialogem dvou mužů na jevišti. Druhá s Názvem Linka důvěry je jakousi divnou rozhlasovou hrou, v níž se pořád telefonuje. Třetí je pod názvem Central Park West trochu ostřejší Woody Allen - klasický popletený milostný čtyřúhelník, jehož výsledkem je smrt citů.

"Spojuje to název Životu nebezpečné akty, i když v originále lze první dvě slovo pochopit i jako smrti vzdorující, přičemž slovo akty znamená aktovky," dodal Potužil. Jde o úplně jiné žánry a zcela odlišné příběhy, jejichž obsah má být překvapením.

Potužil je sám zvědav, jak novinku v repertoáru, která je první premiérou sezony, přijme publikum. "Je spíše náročnější a tragikomická," dodal.

 

 
 

Autor: ČTK

 
 

www.ceskenoviny.cz

www.rokoko.cz

     

Zavřít okno.

     

Copyright © 2003 R K K & Valérie